FİLO KİRALAMA

Filo kiralamanın avantajlarından bahsetmeden önce ilk olarak filo kiralamanın ne olduğu hususuna değinmemiz gerekmektedir. Filo kiralama, şirketlerin araç satın almak yerine belli kilometre ve süre içerisinde, çok daha uygun koşullar ile anlaşmalı olarak araç kiralamasına verilen genel tanımdır.

Araçlar, insan hayatını kolaylaştıran en güçlü nesnelerden biri olmuştur. İş hayatı konusunda ise araçlar, kişiler için daha çok bir gereksinim haline gelmiştir. Bireysellikten çıkarak bir topluluğu ele alırsak; özellikle pazarlama, satış gibi ofis dışı işleri bulunan pek çok şirketin en büyük ihtiyaçlarından birinin otomobiller olduğunu görebiliriz.

Çoğunlukla üstünde pek düşünülmese de şirketlerin almış oldukları araçlar, satın alındıkları fiyattan hem maddi hem de manevi olarak daha masraflı oluyor. Bu sorunları çözmek amacıyla, yenilikçi ve daha zahmetsiz bir yol olarak filo kiralama kavramı insan hayatına giriyor. Üstelik genel kanının aksine araba kiralamak, araba satın almaktan daha çok para harcamaya sebep de olmuyor. Bizler de Görsal Filo olarak, sizin yükünüzü azaltmaya yardımcı oluyor ve iş gücünüzü arttırma konusunda size kolaylık sağlıyoruz.

İlk olarak diyebiliriz ki Görsal Filo’da marka ve model çeşitliliği oldukça fazladır. Deneyimli ve işinde profesyonelleşmiş çalışanlarımızla, sizi yönlendirmiyor; daha çok ihtiyacınızı anlamaya yönelik bir tutum sergiliyoruz. Bu sayede arama motorlarında dolaşarak bir araştırmaya girişme, kararsız kalma ya da memnuniyet yerine satış odaklı davranışlarla karşı karşıya kalma durumları sizin için başka bir dünyada kalıyor.

Rahat bir nefes aldıran bir başka detay olarak da araç işlemlerini sizin elinizden çıkarıyoruz. Satın alınan bir araç söz konusu olduğunda, alışveriş sürecinde karşılaşılan aracı bulma, kontrol etme, bekleme, teslim alma gibi teferruatları ortadan kaldırıyoruz. Görsal Filo, ne kadar koşulursa koşulsun her zaman geç kalınan bir yerlerin olduğu bu hayatta, size öncelikli olarak zaman tasarrufu sunuyor.

Bunun yanında araçları yönetme işini de sizden devralıyoruz. Araçların; kasko, sigorta, vergi, lastik değişimi, periyodik bakım işlemlerinin sorumluluğunu, sözleşmeye bağlı olarak Görsal Filo üstleniyor. Sizin bu süreçlerle ilgilenmenize ve herhangi bir efor sarf etmenize gerek kalmıyor. Ayrıca sözü edilen işlemlerin ücretlerini de yine Görsal Filo olarak biz karşılıyoruz.

Bir başka merak konu ise aracınızın arıza veya kaza yapması durumunda, nasıl süreçler izleyeceğiniz oluyor. Öncelikle söylemeliyiz ki herhangi bir arıza durumunda müşteri hizmetlerimiz ile 7/24 iletişime geçebiliyorsunuz. İşinde uzman çalışanlarımız, bulunduğunuz yere gelerek yol yardımı almanızı sağlıyor. Gerekirse çekici çağrılıyor ve araç, yetkili servise götürülüyor. Sözleşme şartları dahilinde arıza, yol yardımı gibi işlemlerle ilgileniyor; ayrıca kiralanan filodaki hasarları da karşılıyoruz.

Kaza durumlarında da işlemler aşağı yukarı aynı ilerliyor. Kazanın detaylarını müşteri hizmetlerine ilettiğiniz takdirde, araçtaki hasarlarla da ilgileniyoruz. Arıza ya da kaza fark etmeksizin, kiraya verilen araç eğer kullanılamayacak durumdaysa ya da tamir süreci uzunsa, kiracıya muadil bir araç teslim ediliyoruz. Görsal Filo sayesinde hasarlı araca ne olacağı ile ilgilenmenize, masraflar için ekstra ücret ödemenize ve araç servisteyken arabasız idare etmenize gerek kalmıyor. İşgücü eksilmesi de yaşamıyorsunuz.

Yeni bir araç satın almak her zaman risk taşıyor. Her araç bir süre sonra eskiyor ve zarar görüyor. Araç yenileme ihtiyacı duyduğunuzda ise yine satış işlemleri ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bunun yanında ikinci el konumuna düşen araç değer kaybı da yaşıyor. Görsal Filo olarak size bu süreçlerin hiçbirini yaşatmıyoruz. Anlaşmalı olduğumuz şirketler, sözleşme süresi bittiğinde diledikleri vakit araç değişimi yapabiliyor. Böylelikle siz, zorlanmadan ve oldukça uygun koşullarda istediğiniz araca kavuşuyorsunuz.

Kaç tane olduğu fark etmeksizin, araç satın alındığında kasadan yüklü bir miktarda meblağ çıkıyor. Ve başka masrafların çıkmayacağının da garantisi maalesef ki olmuyor. Görsal Filo’dan araç kiraladığınız takdirde, öngörülemez masraflar olsun ya da olmasın, şirketinizden her ay düzenli olarak yalnızca belirli bir sayı eksiliyor. Şirketinizin bütçe planlamalarını yapmanız böylece daha kolay oluyor.

Görsal Filo ile taksitli olarak ödeyebileceğiniz aracınız, bilançolarınıza da sağlam ve güçlü çizgiler atar.

Ayrıca Görsal Filo sayesinde kiralama faturasındaki KDV’yi indirim olarak kullanmak da mümkün. KDV indirimi ile birlikte ortaya çıkan sayının ve yakıt masraflarının toplamı, şirketinizin giderleri olarak sayabilirsiniz.

Tüm bu anlatılan avantajlarla birlikte fazlasıyla kâra geçen şirketinizde, elinizde kalan sermaye ile birlikte yatırım yapmaktan, iş almaktan ve iş büyütmekten çekinmeyeceksiniz. Bütün bu bağlama bakıldığından ise şirketiniz, vakit ve nakit çalan işlerden uzak kalarak yalnızca kendi alanına yoğunlaşacak; Görsal Filo ile yapmış olduğu ortaklıktan kaçınılmaz bir şekilde memnun kalacaktır.